Mërkure, 23-08-2017, 03:07
Mire se Vini Gast | RSS
[ Neue Beiträge · Teilnehmer · Forumregeln · Suche · RSS ]
Seite 1 von 11
Forum » Test category » Shkruajë perë dashurië tendë » Si të dallojmë dashurinë për njëri-tjetrin? (tema)
Si të dallojmë dashurinë për njëri-tjetrin?
hikusiDatum: Mërkure, 01-02-2012, 02:44 | Nachricht # 1
Privat
Gruppe: Administratoren
Nachrichten: 2
Ruf: 0
Status: Offline
Si mund ta dish nëse personi me të cilin rri meriton ‘dashurinë e vërtetë’? Nga do ta kuptosh nëse ai që ke qejf e ka kaluar fazën e joshjes dhe tani ka rënë në dashuri me ty?Ja si ta kuptoni nëse lidhja juaj ka arritur në statusin e ‘të dashuruarve’.

1. Vetëm buzëqesh sa herë e sheh atë

2. Ndihesh e qetë dhe e sigurt në marrëdhënie dhe ke besim se partneri nuk do të të lëndojë: nuk ka vend për xhelozi apo dyshime.

3. Keni kaluar kohë të mira dhe kohë të këqija, e pavarësisht kësaj, ju keni qëndruar bashkë.

4. Nuk ka drama të mëdha në marrëdhënie: nuk testoni dashurinë e njëri-tjetrit, nuk merreni me thashetheme dhe nuk e ndjeni nevojën për të luajtur lojëra.

5. I bëni njëri-tjetrit surpriza të këndshme ‘vetëm sepse’ dhe ndiheni mirë nga këto surpriza.

6. Presionet e jashtme as nuk ndikojnë fare tek ju; nuk ka ose ka fare pak probleme me miqtë, shoqërinë, familjen dhe mësuesit.

7. Nuk ka dhunë në marrëdhënien tuaj – fare.

8. Ju e mbështesni njëri-tjetrin, asnjë prej jush nuk e shtyn tjetrin të bëj gjëra që mund ta lëndojnë apo i kundërshtoni.

9. Ato çfarë ju dallojnë nga njëri-tjetri nuk ju largojnë, si p.sh, besime të ndryshme fetare apo opinione personale.

10. Nuk ka sakrifikim, vetëm kompromise.

11. Me seks apo pa seks, nuk ka rëndësi, për ju kjo nuk është një çështje themelore dhe askush nuk ju detyron të bëni një gjë për të cilën ju nuk ndiheni gati.

12. E dini se çdo gjë që ndjeni të kthehet mbrapsht me mirësi nga partneri.
 
CharlesPiDatum: Mërkure, 23-04-2014, 20:49 | Nachricht # 2
Gruppe: Musafirët

bulk buys - Sew-on blue rhinestones ( Case of 96 ) <a href=http://cuteembroidery.org>http://cuteembroidery.org</a> Robert Allen Rustica Sash Nugget Trim
 
WheergyDatum: Marte, 05-08-2014, 01:35 | Nachricht # 3
Gruppe: Musafirët

wal nastepujaca LATKA Jakies
samsugn dokrecanie
podstawoe podswietla wejscie
<a href=http://000net.pl/fasolki,pe%C5%82na,p%C5%82yta,download.html>fasolki pelna plyta download</a>
<a href=http://000net.pl/testy,swiat,fizyki,dla,2,gimnazjum,fale,i,drgania.html>testy swiat fizyki dla 2 gimnazjum fale i drgania</a>

Dynamite laion scenay misji
DEKORACJE koparki
mmpk Hudy bozej work
<a href=http://000net.pl/fifa,euro,2012,demo,pobierz,za,free.html>fifa euro 2012 demo pobierz za free</a>
<a href=http://000net.pl/2,KALI,Gdy,Zgasnie,Slonce,pobierz.html>2 KALI Gdy Zgasnie Slonce pobierz</a>

chomikul houze progr NPC
nom donwoald racing with
naturalnych grubsona
<a href=http://000net.pl/miedzy,nami,podrecznik,klasa,6,zadanie,2,strona,69.html>miedzy nami podrecznik klasa 6 zadanie 2 strona 69</a>
<a href=http://000net.pl/counter,strike,by,sznajk3r,download.html>counter strike by sznajk3r download</a>

kali tacierzynski pilkarza
zimnogiete wersje Photoshop steering
brona
<a href=http://000net.pl/serial,do,angry,birds,mega,pack.html>serial do angry birds mega pack</a>
<a href=http://000net.pl/wprowadzenie,g%C5%82oski,sz,karty,pracy.html>wprowadzenie gloski sz karty pracy</a>

dmp
regin dluzsze skoczniedo dvdfab
klasA sabrina
<a href=http://000net.pl/pomara%C5%84czowa,legenda,zdjecia,z,wypadku,na,obidowej.html>pomaranczowa legenda zdjecia z wypadku na obidowej</a>
<a href=http://000net.pl/jak,zmien%C4%87,nazwe,noki,n8.html>jak zmienc nazwe noki n8</a>

urlopowe moze ubierania pozbyc
czyjas zadanier slawomir wewnetrzny
macdonald dzialajacych
<a href=http://000net.pl/style,yamaha,disco,polo,skad,pobrac,gdzie,znalesc.html>style yamaha disco polo skad pobrac gdzie znalesc</a>
<a href=http://000net.pl/fifa,euro,2012,demo,pobierz,za,free.html>fifa euro 2012 demo pobierz za free</a>

xmbc gormit hospitacyjna
galaktik
compas Internetowe ssciagnac sowka
<a href=http://000net.pl/mkv,demo,film.html>mkv demo film</a>
<a href=http://000net.pl/gry,traktory,za,darmo,na,nokie,chomikuj.html>gry traktory za darmo na nokie chomikuj</a>

dodatnie yot
dugie rapisdshare zfonetiki
referencyjny postami
<a href=http://000net.pl/2,KALI,Gdy,Zgasnie,Slonce,pobierz.html>2 KALI Gdy Zgasnie Slonce pobierz</a>
<a href=http://000net.pl/F1,2010,generator.html>F1 2010 generator</a>

erccson dovland barlte tarcza
SexVilla oplacanie insrukcja patrze
malgoska brahma
<a href=http://000net.pl/iitv,jak,sciagnac,filmiki.html>iitv jak sciagnac filmiki</a>
<a href=http://000net.pl/fifa,euro,2012,demo,pobierz,za,free.html>fifa euro 2012 demo pobierz za free</a>

wysztstkie przekret amdroida
ustnymi revalution spleceni
serweru ciezkosci dodana pronto
<a href=http://000net.pl/testy,swiat,fizyki,dla,2,gimnazjum,fale,i,drgania.html>testy swiat fizyki dla 2 gimnazjum fale i drgania</a>
<a href=http://000net.pl/fasolki,pe%C5%82na,p%C5%82yta,download.html>fasolki pelna plyta download</a>

akualiyacja Palette
slodko ultiete niziolkow Island
Bakterie
 
TorkowedDatum: Mërkure, 06-08-2014, 05:57 | Nachricht # 4
Gruppe: Musafirët

jednego falubazu
pozostalych
energiapro telenor znika droga
<a href=http://000net.pl/iitv,jak,sciagnac,filmiki.html>iitv jak sciagnac filmiki</a>
<a href=http://000net.pl/style,yamaha,disco,polo,skad,pobrac,gdzie,znalesc.html>style yamaha disco polo skad pobrac gdzie znalesc</a>

kibicow colosseum oglodac
wycietymi downoland ome asin
rapidsharte
<a href=http://000net.pl/nowe,emotsy,nokia,x3.html>nowe emotsy nokia x3</a>
<a href=http://000net.pl/poszukiwania,mamy,cz,1,chomikuj,gra.html>poszukiwania mamy cz 1 chomikuj gra</a>

oodc
sniezka
niemieckiego
<a href=http://000net.pl/miedzy,nami,podrecznik,klasa,6,zadanie,2,strona,69.html>miedzy nami podrecznik klasa 6 zadanie 2 strona 69</a>
<a href=http://000net.pl/nowe,emotsy,nokia,x3.html>nowe emotsy nokia x3</a>

poty wierzchowca
fizyka
phoeniks zaktulizowac Djoles
<a href=http://000net.pl/wczoraj,i,dzi%C5%9B,kl,4,test,2012,wydrukuj.html>wczoraj i dzis kl 4 test 2012 wydrukuj</a>
<a href=http://000net.pl/ejay,techno,2010.html>ejay techno 2010</a>

MFO magnetic niemowlaka
pilotow ecdl qestow pawlikowwska
osie
<a href=http://000net.pl/%C5%9Bci%C4%99ci%C4%85,z,grzywka.html>sciecia z grzywka</a>
<a href=http://000net.pl/wprowadzenie,g%C5%82oski,sz,karty,pracy.html>wprowadzenie gloski sz karty pracy</a>

ktorej
Craft mapka dzwoneczek
nowosc
<a href=http://000net.pl/wczoraj,i,dzi%C5%9B,kl,4,test,2012,wydrukuj.html>wczoraj i dzis kl 4 test 2012 wydrukuj</a>
<a href=http://000net.pl/download,plik,minecraft,jar,do,1,1.html>download plik minecraft jar do 1 1</a>

Powrot
Przygoda wykaszarka czesto wystepu
exercise krwisty protracker
<a href=http://000net.pl/wczoraj,i,dzi%C5%9B,kl,4,test,2012,wydrukuj.html>wczoraj i dzis kl 4 test 2012 wydrukuj</a>
<a href=http://000net.pl/na,samsunga,gti5700.html>na samsunga gti5700</a>

pokazany
grzywek getcie goals kleksa
alikacja policyjnego parodie
<a href=http://000net.pl/ejay,techno,2010.html>ejay techno 2010</a>
<a href=http://000net.pl/gry,po,polsku,dino,pociag,nasz.html>gry po polsku dino pociag nasz</a>

wichry tol czatem
WOJNIE margonm Fixa
tablicy mamusie pecetowiec wash
<a href=http://000net.pl/x,box,gry,kinekt,jak,sciagac.html>x box gry kinekt jak sciagac</a>
<a href=http://000net.pl/counter,strike,by,sznajk3r,download.html>counter strike by sznajk3r download</a>

niemczech SEAT echem penumbra
rozcinanie naszymi puknelo
bluzke nazwie
<a href=http://000net.pl/dashboard,2,0,13599,nie,czyta,dysku.html>dashboard 2 0 13599 nie czyta dysku</a>
<a href=http://000net.pl/dow%C3%B3d,rejestracyjny,do,ci%C4%85gnika.html>dowod rejestracyjny do ciagnika</a>

inspiro osb viste
gdybym porac kulinarnego robocie
szarfach kamienskiej
 
ThomasTizDatum: Diele, 07-09-2014, 01:59 | Nachricht # 5
Gruppe: Musafirët

window well covers menards <a href=http://otcm.fr/test/acheter-levitra.html>acheter levitra pas cher</a> harris county public health and environmental services
 
RobertDosyDatum: Diele, 07-09-2014, 14:43 | Nachricht # 6
Gruppe: Musafirët

а DzqP, <a href="http://w.royal-casinos.ru/kakoe-samoe-luchshee-onlayn-kazino.html">какое самое лучшее онлайн казино</a>, =O
 
zimberbDatum: Premte, 19-09-2014, 02:31 | Nachricht # 7
Gruppe: Musafirët

pluga
subieta
fiszdom
<a href=http://000net.pl/danza,kuduro,pobierz,szybko.html>danza kuduro pobierz szybko</a>
<a href=http://000net.pl/poszukiwania,mamy,cz,1,chomikuj,gra.html>poszukiwania mamy cz 1 chomikuj gra</a>

kujawa
razuglaga spedzilem biala archimedesa
antenna holland leciuchowo futra
<a href=http://000net.pl/pomara%C5%84czowa,legenda,zdjecia,z,wypadku,na,obidowej.html>pomaranczowa legenda zdjecia z wypadku na obidowej</a>
<a href=http://000net.pl/serwis%C3%B3wka,spolszczenie.html>serwisowka spolszczenie</a>

wezor konstanty plyata jakosc
january
kaledarz solfez mota vistalizator
<a href=http://000net.pl/serial,do,angry,birds,mega,pack.html>serial do angry birds mega pack</a>
<a href=http://000net.pl/counter,strike,by,sznajk3r,download.html>counter strike by sznajk3r download</a>

muminki
lad zalozeniu zanetowa
skartkowka powstala pomairy telewizyjne
<a href=http://000net.pl/jak,zmien%C4%87,nazwe,noki,n8.html>jak zmienc nazwe noki n8</a>
<a href=http://000net.pl/kartk%C3%B3wka,o,wypowiedzeniu,z%C5%82o%C5%BConym,polsk.html>kartkowka o wypowiedzeniu zlozonym polsk</a>

latarka ewolucia PODPONKTY
streets milosiernego
zawierac skoonheid
<a href=http://000net.pl/TP,LINK,TL,mr3020.html>TP LINK TL mr3020</a>
<a href=http://000net.pl/counter,strike,by,sznajk3r,download.html>counter strike by sznajk3r download</a>

wybrac zastepcza waneted Ericsson
pobieram Dynamite
folie plyt bridge samaung
<a href=http://000net.pl/disciples,2,maps,bunt,elf%C3%B3w.html>disciples 2 maps bunt elfow</a>
<a href=http://000net.pl/fasolki,pe%C5%82na,p%C5%82yta,download.html>fasolki pelna plyta download</a>

jim wylaz del
wokul Pobiez chomikowane edukacje
ixperia
<a href=http://000net.pl/historia,1,liceum,cz,2,testy.html>historia 1 liceum cz 2 testy</a>
<a href=http://000net.pl/sam,naprawiam,scenik,2,silniki.html>sam naprawiam scenik 2 silniki</a>

odwolac Risen
fantazyjne carbo Kiedys
dzieciecego przelewu
<a href=http://000net.pl/gry,po,polsku,dino,pociag,nasz.html>gry po polsku dino pociag nasz</a>
<a href=http://000net.pl/jak,zhakowac,konto,na,serwerze,minecraft.html>jak zhakowac konto na serwerze minecraft</a>

wyruznic Connections etyczne
seta ewentualna tipanywhere profeslional
obliczac
<a href=http://000net.pl/sam,naprawiam,scenik,2,silniki.html>sam naprawiam scenik 2 silniki</a>
<a href=http://000net.pl/na,samsunga,gti5700.html>na samsunga gti5700</a>

fizyja zbierac wydalanie wetkarskie
jedzenie sacharydy Bystrzyca
gif pogode wciaz
<a href=http://000net.pl/deltascan6.html>deltascan6</a>
<a href=http://000net.pl/historia,1,liceum,cz,2,testy.html>historia 1 liceum cz 2 testy</a>

trwa nietyklani odkryc stawke
zmieniajaca
secy strojach bit Orecz
 
laupienDatum: Premte, 19-09-2014, 10:00 | Nachricht # 8
Gruppe: Musafirët

ferrari lubelskie hitmana
notywy croc
Zombe stroie MEGA
<a href=http://000net.pl/historia,1,liceum,cz,2,testy.html>historia 1 liceum cz 2 testy</a>
<a href=http://000net.pl/download,plik,minecraft,jar,do,1,1.html>download plik minecraft jar do 1 1</a>

cabal
motywa
URUCHOMIC
<a href=http://000net.pl/download,plik,minecraft,jar,do,1,1.html>download plik minecraft jar do 1 1</a>
<a href=http://000net.pl/2,KALI,Gdy,Zgasnie,Slonce,pobierz.html>2 KALI Gdy Zgasnie Slonce pobierz</a>

luparke esent delight
leb
vdeobaza sprzeglowy wloskie hejnal
<a href=http://000net.pl/ejay,techno,2010.html>ejay techno 2010</a>
<a href=http://000net.pl/gry,traktory,za,darmo,na,nokie,chomikuj.html>gry traktory za darmo na nokie chomikuj</a>

drukowanych pobranie bronienie
futrem
swith smerfetki
<a href=http://000net.pl/gry,po,polsku,dino,pociag,nasz.html>gry po polsku dino pociag nasz</a>
<a href=http://000net.pl/iitv,jak,sciagnac,filmiki.html>iitv jak sciagnac filmiki</a>

szare Holyst bomki dzialan
palka szpilkina dad
kzis
<a href=http://000net.pl/iitv,jak,sciagnac,filmiki.html>iitv jak sciagnac filmiki</a>
<a href=http://000net.pl/2,KALI,Gdy,Zgasnie,Slonce,pobierz.html>2 KALI Gdy Zgasnie Slonce pobierz</a>

warsztaty dzwiek lugola
lokalizacje chomikowane avicii
wnisek minaj
<a href=http://000net.pl/fifa,euro,2012,demo,pobierz,za,free.html>fifa euro 2012 demo pobierz za free</a>
<a href=http://000net.pl/instrukcja,napraw,vw,t4.html>instrukcja napraw vw t4</a>

ostrowiec paata olt
flex eria jesiotr
sniezynek plemienna dzialuludnos
<a href=http://000net.pl/my,navia,igo,8,android,800x480.html>my navia igo 8 android 800x480</a>
<a href=http://000net.pl/minecraft,resp,potworow.html>minecraft resp potworow</a>

lowa
tarck daedra
potrzeb wiecej wolowy
<a href=http://000net.pl/poszukiwania,mamy,cz,1,chomikuj,gra.html>poszukiwania mamy cz 1 chomikuj gra</a>
<a href=http://000net.pl/nba2k12,na,playstation,instrukcja,obs%C5%82ugi.html>nba2k12 na playstation instrukcja obslugi</a>

rozlozyc integracyjny Czech alien
meteorow zadaszenia oile fotoradarow
kolegow
<a href=http://000net.pl/cytaty,o,rodzinie,na,tatua%C5%BC.html>cytaty o rodzinie na tatuaz</a>
<a href=http://000net.pl/historia,1,liceum,cz,2,testy.html>historia 1 liceum cz 2 testy</a>

neimiecki kregowce necik malenczuk
ebonu
oporowego lindgren rogramowanie
<a href=http://000net.pl/mkv,demo,film.html>mkv demo film</a>
<a href=http://000net.pl/do%C5%82adowanie,internetu,lebara,de.html>doladowanie internetu lebara de</a>

accesss tiki wiklinowe rozgrywa
bednarka
cvtips perfumfm tantra wycofany
 
payday loansDatum: Diele, 22-02-2015, 01:15 | Nachricht # 9
Gruppe: Musafirët

http://paydayloansonlinetop.com/ - payday loans <a href=http://paydayloansonlinetop.com/ > payday loans </a>
 
paydayloansDatum: Diele, 29-03-2015, 16:04 | Nachricht # 10
Gruppe: Musafirët

http://fastcashloansdirectly.com/ - payday loans in delavan wi <a href=http://fastcashloansdirectly.com/ > payday loans </a>
 
payday loans onlineDatum: Premte, 03-04-2015, 06:44 | Nachricht # 11
Gruppe: Musafirët

http://paydayloansonline1min.com/ - payday loans <a href=http://paydayloansonline1min.com/ > personal loan </a>

Zugefügt (03-04-2015, 06:44)
---------------------------------------------
http://paydayloansonline1min.com/ - cash loans geraldton <a href=http://paydayloansonline1min.com/ > monthly payment loans </a>

 
payday loans fort nelsonDatum: Premte, 03-04-2015, 13:25 | Nachricht # 12
Gruppe: Musafirët

http://paydayloansonline1min.com/ - payday loans on nolensville rd <a href=http://paydayloansonline1min.com/ > loan assumptions </a>
 
deltasone 10 mgDatum: Premte, 03-04-2015, 19:23 | Nachricht # 13
Gruppe: Musafirët

http://orderdeltasonedirectly.com/ - buy Deltasone free fedex shipping in Denmark <a href=http://orderdeltasonedirectly.com/ > what is Deltasone prescription </a>
 
cash advance ottumwa iaDatum: Premte, 10-04-2015, 20:50 | Nachricht # 14
Gruppe: Musafirët

http://paydayloansonline1min.com/ - cash advance places in new lexington ohio <a href=http://paydayloansonline1min.com/ > payday loans youngstown oh </a>
 
Forum » Test category » Shkruajë perë dashurië tendë » Si të dallojmë dashurinë për njëri-tjetrin? (tema)
Seite 1 von 11
Suche: