Premte, 23-02-2018, 17:17
Mire se Vini Gast | RSS
Menü
Einloggen
Mini-Chat
300
Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website
Antworten insgesamt: 89
Koha Neser
Das Wetter in Pejë
Numri i Vizitorve
Hauptseite » 2012 » Mars » 12 » 10 kg drogë në autobusin e linjës Tiranë-Prishtinë
21:51
10 kg drogë në autobusin e linjës Tiranë-Prishtinë
Misioni Evropian për Sundimin e Ligjit, në një operacion të përbashkët të EULEX-it dhe autoriteteve vendase, është kapur një ngarkesë e konsiderueshme droge në vendkalimin e Vërmices në kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Lënda narkotike e sekuestruar është 10.5 kg ndërsa është gjetur gjatë kontrollit në autobusin e linjës së rregullt Shqipëri-Kosovë.

Droga, sipas burimeve të mediave kosovare është gjetur në 3 canta, e paketuar në dhjetë qese të mbështjella me ngjitës plastik. Sipas njoftimit të EULEX dyshohet se droga mund të jetë e llojit marijuanë.

"Me rastin tani është duke u marrë Njësia anti-drogë e PK-së", thuhet më tej në njoftimin
Aufrufe: 960 | Hinzugefügt von: hikusi | Rating: 0.0/0
Kommentare insgesamt: 0
Nur registrierte Benutzer können Kommentare hinzufügen.
[ Registrieren | Login ]
Shtype per Radio
Futboll
Kalendari
«  Mars 2012  »
He.Ma.Me.Ej.Pr.Sh.Di.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Suche
Archiv der Einträge
RTK
Arta TV