Marte, 16-10-2018, 13:35
Mire se Vini Gast | RSS
Menü
Einloggen
Mini-Chat
300
Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website
Antworten insgesamt: 89
Koha Neser
Das Wetter in Pejë
Numri i Vizitorve
Hauptseite » 2012 » Prill » 26 » “Ha” dajak nga bashkëshortja, tenton të vetëvritet
20:03
“Ha” dajak nga bashkëshortja, tenton të vetëvritet
Deçan, 25 prill - Gëzim Osmonaj nga Isniqi i Deçanit pasi që ka pasur një përplasje me bashkëshorten e tij është sulmuar nga ajo fizikisht, dhe një ditë më vonë ka tentuar që t’i japë fund jetës së tij përmes vetëvarjes. Këtë konstatim e kanë dhënë policia e Deçanit, të cilët kanë thënë që viktima kishte bërë disa herë probleme brenda familjes së tij, dhe se kohë pas kohe kishte ushtruar dhunë edhe ndaj bashkëshortes së tij, me të cilën ka katër fëmijë. Porse kapaku sherrit ndërmjet tyre ju kishte vënë kur Gëzimi i cili është mbi 40 vjeç, në shtëpi tek bashkëshortja e tij legjitime kishte sjellë një femër tjetër dhe atë para saj e kishte prezantuar si gruan e tij të dytë. "Rreth orës 21 e 40 minuta të mbrëmjes së 23 prillit, në Stacionin Policor të Deçanit është raportuar nga viktima (Gëzimi), se është sulmuar fizikisht nga bashkëshortja e tij, së pari me thikë dhe më pas bashkëshortja kishte arritur që me taken e një këpuce femrash ta godas atë në kokë, duke i shkaktuar lëndime të lehta”, thuhet në komunikatën e policisë së Deçanit.

Sipas komunikatës, lidhur me rastin është njoftuar Prokurori Publik, dhe me urdhër të tij e dyshimta për sulm, pas intervistimit, është liruar deri në procedurë të rregullt, ndërsa femra e sjellë në shtëpi nga Osmonaj është dërguar në shtëpi në Pejë.

Aufrufe: 861 | Hinzugefügt von: hikusi | Rating: 5.0/1
Kommentare insgesamt: 1
1  
Despite being very happy with my HP Officejet 7310, the ink has turned out to be a pafiunl expense. In the past six months, I have gone through three of these cartridges. I hate to single HP out, but the entire inkjet industry is guilty of fighting price transparency with inexpensive printers and inflated ink. This is not to mention the constant changing of ink cartridges models. Does HP really need 200 different models of ink cartridges? No. It would, in fact, be much cheaper to consolidate the cartridge offerings. However, this would lead to excessive duplication and remanufacturing by third parties.What is particularly amusing, and perhaps offensive to some, is the enclosed recycling envelope that comes with new HP ink cartridges. This prepaid envelope, with the empty cartridge, goes back to HP so that it can demonstrate its environmental leadership. Of course, HP doesn't want the empty cartridges to go back into the hands of companies that refill and remanufacture them. Although I haven't done the calculations, I would assume the transportation and handling costs would actually do more harm than good to the environment. My suggestion is to fill the prepaid envelope with torn up remains of the consumer packaging that comes with the cartridges.

Nur registrierte Benutzer können Kommentare hinzufügen.
[ Registrieren | Login ]
Shtype per Radio
Futboll
Kalendari
«  Prill 2012  »
He.Ma.Me.Ej.Pr.Sh.Di.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Suche
Archiv der Einträge
RTK
Arta TV