Mërkure, 25-04-2018, 09:32
Mire se Vini Gast | RSS
Menü
Einloggen
Mini-Chat
300
Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website
Antworten insgesamt: 89
Koha Neser
Das Wetter in Pejë
Numri i Vizitorve
Hauptseite » 2012 » Mars » 21 » Me “magjitë” ua marrë stolitë
21:25
Me “magjitë” ua marrë stolitë
Shtime 21, mars - Nëpërmjet një komunikate për media, Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj njofton se dy femra nga fshati Zborc i Shtimes (42 dhe 35 vjeçe), janë ankuar se të martën rreth orës 11:00, në shtëpitë e tyre në këtë fshat, kanë shkuar dy femra (rreth të dyzetave) të cilat me vete kishin edhe një fëmijë dhe janë paraqitur sikur falltore. "Dy ‘falltoret’, për të cilat dyshohet të jenë rome nga Shqipëria, ua kanë kërkuar të dëmtuarave të gjitha stolitë e arit dhe nga një rrobë të anëtarëve të familjes "për t’jua hequr magjitë”. Pas ‘fallit’, ato u kanë thënë grave të dëmtuara që mos i hapin rrobat për tri orë. Pas një kohe, ankueset i kanë hapur rrobat, por aty mungonte ari, i cili kishte vlerën rreth 1 mijë e 800 euro, bën të ditur Drejtoria Rajonale e Ferizajt.

Aufrufe: 956 | Hinzugefügt von: hikusi | Rating: 0.0/0
Kommentare insgesamt: 0
Nur registrierte Benutzer können Kommentare hinzufügen.
[ Registrieren | Login ]
Shtype per Radio
Futboll
Kalendari
«  Mars 2012  »
He.Ma.Me.Ej.Pr.Sh.Di.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Suche
Archiv der Einträge
RTK
Arta TV