Marte, 16-10-2018, 13:59
Mire se Vini Gast | RSS
Menü
Einloggen
Mini-Chat
300
Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website
Antworten insgesamt: 89
Koha Neser
Das Wetter in Pejë
Numri i Vizitorve
Hauptseite » 2012 » Gushtë » 12 » Miftari: Vëllai i Thaçit informatorë i UDB-së--shiko video-
22:17
Miftari: Vëllai i Thaçit informatorë i UDB-së--shiko video-

Në një video ekskluzive që ka siguruar Indeksonline, janë bashkë dy të vetë-shpallurit agjent të SHIK-ut duke folur për "problemet e mëdha”.
Dy personazhet, të bërë të famshëm së fundi për përplasjet mes tyre dhe letrat e shkëmbyera mes veti, ishin takuar kohë më parë në shtëpinë e Nazim Bllacës.
Në këtë takim ata flasin për sulmin e serbëve ndaj familjes Jashari, gazetarit Bardhyl Ajeti, Selim Broshës, Ibush Kllokoqit dhe vrasje e sulme të tjera.
Në këtë video, Naim Miftari, i cili në gjykatë kishte mohuar që njihej me Nazim Bllacën, kurse tash duke pirë çaj në shtëpinë tij, pretendon se ka fakte që e implikojnë vëllain e kryeministrit Hashim Thaçi me shërbimin informativ serb (UDB).
Megjithëse publikisht thotë që nuk është Azem Syla pjesë e SHIK-ut, në shtëpinë e agjentit Nazim Bllaca, Naim Miftari e pohon të kundërtën.
Ai madje pretendon se informacionet e marra nga Shërbimi Informativ i Kosovës fillimisht shpërndaheshin në shërbimet sekrete serbe e pastaj ktheheshin në instancat kosovare.
Miftari në këtë video flet edhe për shumë raste tjera të ndjeshme e të cilat deri tani kanë qenë enigmatike.
Në ditët në vijim Indeksonline do t’i publikoi edhe disa video të tjera përkitazi me temën në fjalë.
 
 
Aufrufe: 1073 | Hinzugefügt von: hikusi | Rating: 0.0/0
Kommentare insgesamt: 1
1  
Your comments about the Prestigious Ones aesmus me. I was the person responsible for developing the details of the Peregrine Maturity Model solutions used by the vendor and partners alike. They were designed as a marketing and sales tool to give the customers something tangible to understand the cost and scope of basic implementations. If they're now being used as actual implementation models by the client or vendors or partners, then that may be part of the problem.A dirty secret of implementations is that considerably more than 50% of IT Service and Asset Management implementations (HP/Peregrine/CA/Remedy) fail to achieve their business objectives. It turns out that the most often reported cause of failure is caused by human change issues. ITAM and ITSM are three quarters people and process and one quarter technology.Like most system development failures, the issues are in the architecture and design phases, not the actual coding phase.

Nur registrierte Benutzer können Kommentare hinzufügen.
[ Registrieren | Login ]
Shtype per Radio
Futboll
Kalendari
«  Gushtë 2012  »
He.Ma.Me.Ej.Pr.Sh.Di.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Suche
Archiv der Einträge
RTK
Arta TV