Marte, 16-10-2018, 13:28
Mire se Vini Gast | RSS
Menü
Einloggen
Mini-Chat
300
Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website
Antworten insgesamt: 89
Koha Neser
Das Wetter in Pejë
Numri i Vizitorve
Hauptseite » 2013 » Gushtë » 19 » “Nuk ka bir nane që burgos njerëzit e Hashim Thaçit!!!”
19:57
“Nuk ka bir nane që burgos njerëzit e Hashim Thaçit!!!”
Familjarët e Xhamajl Mustafës dhe paraja e krimit që lulëzon në Kosovë (2)


Ka gjasa që PDK e ka kuptuar se me vjedhje, korrupsion, shpëlarje parash, krime ekonomike e politike të këtyre viteve të fundit, kjo parti do ti humbi zgjedhjet edhe nëse ka mundësi te vjedh ende, por gjasat janë shumë të mëdha që kjo parti do pësoi debakël në dy pale zgjedhje, e sidomos këta u frikohen zgjedhjeve nacionale. Nëse i humbin zgjedhjet nacionale, atëherë kuptohet se një qeveri e dal me vota të lira pa PDK-në do të duhet ti plotësoj shumë kushte karshi integrimeve evropiane, dhe këtu së pari qëndron rendi dhe ligji, duhet ristrukturuar policinë, gjyqësorin dhe prokurorinë, dhe duhet përkrah pa rezerva EULEX-in, që i bie se duhet ndjekur të gjitha rastet e krimeve. Në këtë situatë kuptohet se duhet ndjekur edhe krimet ekonomike që janë aq të shumta saqë vërtet duhet një bashkërendim dhe bashkëpunim i madh në mes të institucioneve të reja, dhe organizmave ndërkombëtare e kryesisht EULEX-in, andaj frika e PDK-së nga këto zhvillime është tepër e madhe, dhe kësaj i druajnë shumica e atyre që janë të zhytur në krime, e dihet se shumica janë nga këto institucione që kemi sot.
Aufrufe: 634 | Hinzugefügt von: hikusi | Rating: 1.0/1
Kommentare insgesamt: 0
Nur registrierte Benutzer können Kommentare hinzufügen.
[ Registrieren | Login ]
Shtype per Radio
Futboll
Kalendari
«  Gushtë 2013  »
He.Ma.Me.Ej.Pr.Sh.Di.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Suche
Archiv der Einträge
RTK
Arta TV