Marte, 16-10-2018, 13:23
Mire se Vini Gast | RSS
Menü
Einloggen
Mini-Chat
300
Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website
Antworten insgesamt: 89
Koha Neser
Das Wetter in Pejë
Numri i Vizitorve
Hauptseite » 2013 » Korrik » 12 » Paratë e shtetit për miqtë
18:09
Paratë e shtetit për miqtë

Lushtakët do ta ndërtojnë autostradën, përkatësisht do ta bëjnë zgjerimin e disa kilometrave të rrugës Gjurgjicë – Pejë. Adnan Lushtaku dhe kompania e tij "Dreni Inginiering” që është në konzorcium me kompaninë "Graniti” përkatësisht konzorciumi "Graniti & Dreni Inginiering” janë fitues të tenderit për zgjerimin e rrugës M9 - Segmenti: Gjurgjicë - Kijevë, Sektori "D" - Lot 1 (Gjurgjicë - Llozicë) dhe Lot 2 (Llozicë – Mleçan).


Ky konzorcium u shpall fitues me ofertën 5 milionë e 643 mijë euro. Kishte çmimin e ofertës më të shtrenjtë, dhe si të shtrenjtë ishte i renditur në listë i 13- ti. Adnan Lushtaku edhe me parë kishte marrë tender nga Qeveria Thaçi. Më 5.06.2013, Ministria e Infrastrukturës e Fehmi Mujotës (PDK), ka shpallur tenderin për "Ndërtimi i Urave në R113, Zhur- Dragash - lokacioni Brezne dhe Buqe”. Fitues i këtij tenderi me vlerën e përgjithshme të tenderit 192,223.74 Euro ka dalë kompania "Dreni Inginiering” e Adnan Lushtakut nga Skenderaj. Kjo kompani ofroi vlerën ofertuese të tenderit të përgjegjshëm me çmimin më të lartë: 210,755.50 Euro (vlera ofertuese më e madhe se vlera e planifikuar nga AK.
Aufrufe: 600 | Hinzugefügt von: hikusi | Rating: 0.0/0
Kommentare insgesamt: 0
Nur registrierte Benutzer können Kommentare hinzufügen.
[ Registrieren | Login ]
Shtype per Radio
Futboll
Kalendari
«  Korrik 2013  »
He.Ma.Me.Ej.Pr.Sh.Di.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Suche
Archiv der Einträge
RTK
Arta TV