Shtune, 17-11-2018, 05:50
Mire se Vini Gast | RSS
Menü
Einloggen
Mini-Chat
300
Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website
Antworten insgesamt: 89
Koha Neser
Das Wetter in Pejë
Numri i Vizitorve
Hauptseite » 2013 » Janar » 9 » Sauditi 90-vjeçar hedh në gjyq prindërit e nuses 15-vjecare
18:04
Sauditi 90-vjeçar hedh në gjyq prindërit e nuses 15-vjecare
Publikuar: 08.01.2013 - 09:53

Riad, 8 janar - Një 90 vjecar në Arabinë Saudite është martuar me një vajzë 15-vjecare, për të cilën ka paguar plot 17 mijë e 500 dollarë.

Por nusja e re pas martesës është mbyllur dy ditë në dhomën e saj, e më pas ka gjetur mundësinë të arratiset dhe të rikthehet në shtëpinë e saj.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin Al-Hayat, ndërkohë që i moshuari nuk e ka pranuar refuzimin e vajzës. Ai ka kërcënuar prindërit e vajzës se do ta ndjekë cështjen në gjyq nëse ata nuk i kthejnë nusen, ose paratë që ka paguar për të. Ai madje e ka denoncuar në polici, arratisjen e saj.

Sipas të moshuarit "martesa është zhvilluar në bazë të ligjeve”. Një organizatë joqeveritare, që lufton rastet e martesave me mblesëri në Arabinë Saudite e ka publikuar historinë në Twitter.

Aufrufe: 1268 | Hinzugefügt von: hikusi | Rating: 0.0/0
Kommentare insgesamt: 0
Nur registrierte Benutzer können Kommentare hinzufügen.
[ Registrieren | Login ]
Shtype per Radio
Futboll
Kalendari
«  Janar 2013  »
He.Ma.Me.Ej.Pr.Sh.Di.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Suche
Archiv der Einträge
RTK
Arta TV