Shtune, 17-11-2018, 05:51
Mire se Vini Gast | RSS
Menü
Einloggen
Mini-Chat
300
Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website
Antworten insgesamt: 89
Koha Neser
Das Wetter in Pejë
Numri i Vizitorve
Hauptseite » 2012 » Prill » 15 » Dy persona të armatosur grabitën mbi 90.000 euro
22:50
Dy persona të armatosur grabitën mbi 90.000 euro

Dje rreth orës 16:33, në Sheshin Haxhi Zeka në Pejë ka ndodhur një grabitje e armatosur.
Derisa një punëtor i KEK ut së bashku me dy punëtorë të kompanisë së sigurimit "Besa Security” ishin duke bërë transportimin e parave të KEK-ut, për në vendin e destinuar (bankë), janë kërcënuar dhe sulmuar nga dy persona të dyshuar, të cilët ishin të armatosur, njeri më armë AK 47 dhe tjetri me armë të shkurtër (revole).
Ata kanë grabitur nga viktimat A.M. (1950), B.O.(1978) dhe U.H.(1987), paratë në vlerë rreth 91.000 euro.
Sipas viktimave personat e dyshuar ishin të moshave rreth vjeç 26, të cilët janë larguar në drejtim të panjohur. Ekipet përkatëse policore të hetimeve janë duke zhvilluar hetimet për t'i zbuluar të gjitha rrethanat lidhur më ketë ngjarje.
Rasti do të procedohet në Prokurorinë Publike të Qarkut Pejë nga Nj.Het. Rajonale DRP në Pejë.
Aufrufe: 811 | Hinzugefügt von: hikusi | Rating: 0.0/0
Kommentare insgesamt: 0
Nur registrierte Benutzer können Kommentare hinzufügen.
[ Registrieren | Login ]
Shtype per Radio
Futboll
Kalendari
«  Prill 2012  »
He.Ma.Me.Ej.Pr.Sh.Di.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Suche
Archiv der Einträge
RTK
Arta TV