Marte, 16-10-2018, 13:23
Mire se Vini Gast | RSS
Menü
Einloggen
Mini-Chat
300
Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website
Antworten insgesamt: 89
Koha Neser
Das Wetter in Pejë
Numri i Vizitorve
Hauptseite » 2014 » Qershor » 28 » Ekskluzive: Shkodër 1912: Malazezët paguajnë shqiptarët të luftojnë krahë tyre (Video)
20:44
Ekskluzive: Shkodër 1912: Malazezët paguajnë shqiptarët të luftojnë krahë tyre (Video)

 

 

Në një video kontroverse të vitit 1912 shihen disa shqiptar në rresht për tu paguar që të luftojnë se bashku me trupat malazeze gjatë rrethimit të Shkodrës.

Në video shihen shpërndarja e parave dhe certifikatave të municioneve të trupave shqiptare në Shkodër nga oficerët e Malit të Zi.

Megjithatë mundësia e manipulimit të shqiptarëve ka qenë shumë e madhe në atë kohë për shkak të varfërisë së skajshme e cila mund të vërehet edhe në veshjen e tyre

Aufrufe: 961 | Hinzugefügt von: hikusi | Rating: 0.0/0
Kommentare insgesamt: 0
Nur registrierte Benutzer können Kommentare hinzufügen.
[ Registrieren | Login ]
Shtype per Radio
Futboll
Kalendari
«  Qershor 2014  »
He.Ma.Me.Ej.Pr.Sh.Di.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Suche
Archiv der Einträge
RTK
Arta TV